Blog Nedir? Blog Açmanın Faydaları Nelerdir?

Kişinin kendi hayatı ya da ilgi alanlarının üzerinde durularak oluşturulan, duygu, düşünce ve fikirlerinin yer aldığı bir sayfanın adıdır. Blog nedir diye araştıranlara konuyu bu şekilde özetleyebiliriz. 2010 yılından bu yana altın çağını yaşamaya devam eden kişisel blog hemen hemen her insan tarafından kullanılmaktadır. Popüler durumda olması da beraberinde birçok yeniliği getirmesine neden olmuştur.

Web tasarımcılığı ile uğraşan kişiler blog açma için insanlardan belirli bir ücret talebinde bulunsa da, blogger gibi ücretsiz şekilde yayın yapan ağları tercih edenlerin sayısı daha fazladır. Böylelikle hiç kimse domain ve host gibi ekstra ücretleri ödemek zorunda kalmamaktadır.

İş Yerine Özel Blog Açmak Mümkün Mü?

İnternetin yaygın şekilde kullanıldığı günümüzde, kendisine özel internet sitesi olmayan iş yerinin sayısı yok denecek kadar azdır. Hal böyle olunca küçük esnaf olarak tabir edilen dar gelire sahip iş yerleri lüks bir tasarıma sahip sitesi olmasa da, blog açmak ile elde ettiği sayfa üzerinden ürünlerini tanıtan yazı, resim ve video ekleyerek müşterilerine kendisini tanıtmaktadır. Bir nevi reklamını da bu şekilde yapmış olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*