Dask Poliçesini Yenilemezsem Ne Olur?

Deprem kuşağı üzerinde bulunan ülkemizde devletin vatandaşlara tek tek zorunlu kılmış olduğu doğal afet sigortası olarak adlandırılan ve kısa yazılışı dask olan sigortanızı; belirli zaman dilimlerinde yenilemeniz gerekmektedir. Dask yenileme unutulduğunda ya da başlatılmış olan bu zorunlu sigorta bir süre sonra ödenmemeye başlandığında şunları yaşayabilirsiniz; 

Mal varlığınız içerisinde satışta olan, kirada olan bazı konutlarınız ya da herhangi bir sebepten dolayı devlet kuruluşları ile ya da tapu işleri ile bir işiniz olduğund a zorunlu sigortanız var olmadığı için işlemleriniz yavaşlayabilir ya da ret cevabı alabilir.

Sitemizi ziyaret ederek dask zorunlu sigortayı yaptırabilir ve belirli zaman dilimlerinde yine ile iletişime geçerek sigortanızı aktif olarak tutabilirsiniz.

Kargo Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

Start sigorta aracılığı ile yaptıracağınız kasko sigortası ile beraber herhangi bir aracınızla yaşayacağınız kaza anında sizi mağdur etmemek için tasarlanmış bir yöntemdir. Yaptıracağınız ufak bütçeler ayırarak kargo kasko sigortası ileride yaşayabileceğiniz araç içerisindeki başkalarından kaynaklı ya da araç içindeki kişisel sıkıntılardan dolayı oluşan yıpranmaları sigorta karşılamaktadır.

Aracınızın başına gelebilecek en ufak zarar, kasko sayesinde güvence altına alınmış olur. Uygun fiyatları ile anlayışlı hizmet ekibiyle beraber sizde sitemiz aracılığıyla telefon numaralarımızdan ya da e-mail adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DASK sorgulama için TC kimlik numaranızla beraber e-devlet sistemi üzerinden bakabilirsiniz. Bunun dışında kişi DASK’ın resmi internet sitesine de giriş yapıp burada il-ilçe bilgilerini vergi numarasına, pasaportunu kullanarak da poliçenizin var olup olmadığını ya da hala aktif olarak devam edip etmediğini öğrenebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*