Denim Kumaş Nedir

Denim kumaş yüzyıllar boyu kullanılan temel giyinme ihtiyacımızı karşılayacak eşyaların üretiminde kullanılan malzemedir. Toptan denim kumaş blue jeans olarak da anılmaktadır. Denim kumaş spor giyim, kaba giysilerin yapımında kullanılan malzemedir. Dayanıklı ve kullanışlı olup 0 pamuk ipliğinden üretilir. Denim kumaş ilk olarak Fransa’da işçiler için giysi yapılmak amacıyla keşfedilmiştir. 

Denim kumaş yüzyıllar boyu popülerliğini yitirmeyen ve hala da popüler olan bir kumaş türüdür. Genellikle whosale denim fabric için kullanılan iplikler Z bükümlüdür. Kumaşın yüzeyi hem sıklık hem de örgü açısından çözgü ipliklerinin yoğun olmasından dolayı kumaş çözgü ipliklerinin rengini almaktadır. Denim kumaşı üretiminde indigo boyar maddesi kullanıldığından diğer kumaşlara göre farklı bir görünüm sağlanır. 

Denim Kumaşın Genel Özellikleri 

Denim veya blue jeans olarak bilinen bu kumaşlar pamuk, polyester, naylon gibi iplikler den üretilen ve farklı ağırlıkları olabilen giyim ürünüdür. Denim Kumaşın genellikle çözgü ipliği mavi indigo boyalıdır. Ülkemizde bir çok denim üreten ve satan fabrikalar, mağazalar bulunmaktadır. umitdenim.com/ adresinde de denim kumaş bulabilirsiniz.  

Denim kumaş üretilirken bütün pamuk balyaları testten geçirilerek iplik üretimi sağlanır. İplik üretimi yapıldıktan sonra denim kumaş üretimi yapılır. Denim kumaşlar kaliteli ve dayanıklıdır. Denim kumaş ilk olarak Fransa’ da keşfedildi. Günümüze çeşitli teknolojik evreler geçirerek gelmiştir. Denim kumaş üretimi günümüzde tamamen teknolojik makinalarla üretilmektedir. Ülkemizde denim kumaş üretimi oldukça yaygındır. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*