Diş Estetiğinde Zirkonyumu Tercih Etmek

Daha güvenli bir gülümseme sunan zirkonyum diş etlerinde metal astar yoktur. Metal kronlara / PFM’ye kaynaşmış porselen daha önceleri popülerdi, ancak tacın tepesindeki porselen tabakanın altında metal bir tabaka vardı. Bu füzyon / metal astar genellikle sakız çizgisinde görülür. Gülümsediğinizde bu daha belirgin hale gelir.

Zirkonyu kronları bu sorunu çözmenize ve güveninizi artırmanıza yardımcı olur. Zirkonyuma, dişlerinizin kalanıyla uyuşması için herhangi bir şekil de verilebilir.

Yüzde 100 Biouyumlu

Şu ana kadar zirkonyuma dair taç alerjisi bildirilmedi. Bu malzemenin biyolojik olarak uyumlu olması gerçeği, İstanbul diş hastanesi tarafından uygulandıktan sonra uzun süre ağzınızda kalmanın güvenli olduğu anlamına gelir. Vücudunuzdaki herhangi bir olumsuz / alerjik reaksiyon için endişelenmenize gerek yoktur, çünkü insan vücudu tarafından reddedilmez.

Olağanüstü Sert

Zirkonya en güçlü taçdır, aşınmaya ve yıpranmaya dayanabilir. Porselenin aksine, kopmaz. Eğer iyi korursanız sonsuza dek ağzınızda kalabilir. Metal / PFM’ye kaynaşmış porselenden en az beş kat daha güçlüdür. Ayrıca çiğneme veya ısırma kuvvetlerini iyi tolere eder. Çok yüksek bir bükülme mukavemetine sahiptir:

Dişinize İyi Yapışırlar

Zirkonyum kronları dişinize iyi yapışır. PFM kronlarının tercih sebebi olmasının nedenlerinden biri, metal yüzeyin dişe iyi yapışması ve kronu yerinde tutmasıdır. Zirkonyum da bu özelliğe sahiptir. Bu kronlar diğer birçok diş kronu türünden daha az diş kesme gerektirir.

Metal İçermez

Birçok insan sunduğu mükemmel nitelikler sebebiyle altın kronları tercih ederdi. Ancak şimdi görünüşler insanlar için daha önemli olduğu için doğal ve genç görünmek istiyorlar. Bazı insanlar vücutlarında metal bulundurmaktan da hoşlanmazlar. Zirkonyum bu durumda onlar için en uygun olanıdır. Tüm bu uygulama ve tedaviler için dentaltermin.com ile iletişime geçebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*