Drenaj Çeşitleri Nelerdir?

polimer kanal

Drenaj, inşa edilen ya da edilmekte olan yapılar ile arazilerin etrafında bulunan fazla suların araziye uzanan drenaj kanalı sayesinde olabildiğince hızlı ve etkili bir biçimde su toplama havuzlarına atılmasını sağlayan bir işlem olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde hemen hemen her yapı için gerekli olan drenajın pek çok türü bulunmaktadır.

Drenaj Çeşitleri Nelerdir?

Tarım alanlarından peyzaj alanlarına ve inşaat alanlarına varana kadar pek çok yerde kullanılan drenaj, kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Örneğin; tarımsal drenaj, iç drenaj ve dış drenaj, bu işlemin çeşitleri arasında yer almaktadır. Öte yandan bu gibi drenaj türlerinde kullanılan kanallar da değişiklik gösterebilmektedir. Polimer kanal tarımsal alanlarda gerçekleştirilen kanal olarak karşımıza çıkarken, drenaj kanal ise inşaat alanlarında kullanılmaktadır.

Drenaj işleminin gerçekleştirildiği kanallarda rogar kapağı bulunmaktadır. Bu kapaklar, kanallar ile alakalı yaşanan herhangi bir problemde kanala erişim imkanı sağlamaktadır. Dolayısıyla bu gibi kapaklar, drenaj kanalı için gerekli olan yardımcı elemanlar olarak ifade edilmektedir.

Karaköy Drenaj, her türlü drenaj ile alakalı hizmet veren firmalardan biridir. Müşterilerinin talepleri doğrultusunda kanal açma ve drenaj işlemi gerçekleştirme gibi hizmetler sunan Karaköy Drenaj, internet sitesi üzerinden de konu ile alakalı bilgilendirmeler yapmaktadır. Drenaj ve kanalları ile alakalı her türlü bilgi ve iletişim için karakoydrenaj.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*