Ehliyet Sınavında Başarılı Olma

Geçmişte merkezi olarak uygulanan ehliyet sınavı artık tüm illerde e-sınav şeklinde internet  üzerinden uygulanmaya başlanmıştır. Örnek e-sınav için tıklayınız.

Sürücü kurslarından alacağınız teori derslerinden sonra gireceğiniz ehliyet sınavında başarılı olmak için daha önce çıkmış olan soruları da çözmüş olmanız gerekiyor. Çıkmış soruların yanında deneme sınavlarını da çözerek e – sınav öncesinde bilgi düzeyinizi gerçek anlamda ölçmüş olursunuz.

Elektronik ortamda yapılan sınavda sizlere 50 soru soruluyor. Ehliyet sınav soruları test şeklinde sizlere sunulduğu için 35 doğru cevap vermeniz halinde sınava başarılı olmuş oluyorsunuz. 35 tane doğru cevap 70 puan ediyor ve sınavı geçme puan barajı 100 üzerinden 70 olduğu için sınavı geçmiş oluyorsunuz.

Sınavda Başarılı Olmak

Sınavda başarılı olmak ehliyetinize bir an önce kavuşmak adına daha önce çıkmış ehliyet sınav soruları çözmek, ehliyet deneme sınavlarını çözerek pratik kazanmak ve eksik olduğunuz konuları belirleyerek bu konulara ağırlık vermektir. Çıkmış sınav sorularının sizlere sunulduğu, sayısız deneme sınavının yer aldığı sitemizi ziyaret ederek sınav öncesi çalışabilirsiniz.

Elektronik ortamda gerçekleşen ehliyet sınavı için zamanlama da çok önemlidir. 50 soruluk deneme sınavlarının yer aldığı sitemizi ziyaret edip deneme sınavlarını çözerek hem sınav zamanınızı ölçebilirsiniz hem de sınav öncesinde pratik kazanarak stresinizi yenmiş olursunuz. Çıkmış sınav sorularını çözerek de sınav pratiği kazanabilirsiniz. Ehliyet sınavını ilk seferde başarı ile geçmek için sitemizi ziyaret etmeniz ve sizler için hazırlanmış olan deneme sınavlarını çözmeniz yeterli olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*