Gençlere Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde Akbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, TEB, QNB Finans bank gibi bankalar gençlere kredi kartı veren bankalardır. 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar ayrıca 18 yaş altına yönelik olarak özel avantajlar sunuyorlar.

Özel bankalar ve devlet bankaları olarak gençlere yönelik hazırlanmış olan kredi kartı kampanyalarında ekstra taksit imkanları, daha fazla para puan imkanı, taksitli nakit avans imkanı gibi özel imkanlar verilmektedir.

Kredi kartı almak isteyen 18 yaşının altında yer alan gençler anne veya babaları ile birlikte kredi kartı başvurusu yapmaya giderek anne veya babalarını kendi adına tam yetkili olarak göstermelidir. Bankalar tarafından istenilen bu şart gençlerin yasal olarak tam ehliyetli olmamalarından kaynaklıdır.

Kredi Kartı Başvuru Şartları

Gençlere yönelik olarak kart veren bankalar bazı şartların yerine getirilmesini istiyor. Öncelikle kredi kartı başvurusu yapılacak banka da bir vadesi hesap açmış olmanız gerekiyor. Hesap açtırma işlemi sonrasında velinizin yetkili olduğunu gösteren bir taahhüt imzalamanız gerekiyor.

Anne veya babanızın sizin adınıza tam yetkili olması oluşacak borçlarda ve ödemelerde anne veya babanızın sorumlu olması anlamına geliyor. Bankalar size vermiş olduğu kredi kartlarında kart aidatı, kredi kartı işlem ücreti adı altında hiçbir kesinti de yapmıyor.

18 yaşından küçükseniz ve kredi kartı almak istiyorsanız yapmanız gereken 18 yalından küçüklere kredi kartı veren bankaların şubelerine giderek öğrenci belgenizle veya kimlik kartınızla başvuru yapabiliyorsunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*