Ginseng Faydaları

ginseng tablet

Ginseng bitkisi kökleri, özellikle uzak doğuda binlerce yıldır geleneksel olarak birçok farklı hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Takviye ürün olarak, faydalarını doğrulayan birçok bilimsel araştırma mevcuttur.

Araştırmacıların, aşağıdaki faydaları ginseng ile ilişkilendirdiğini belirtebiliriz:

  • Enerji Artışı: Kendisini zayıf ve yorgun hisseden kişilerde, fiziksel ve zihinsel duyularının uyarılmasına yardımcı olur. Hatta bazı çalışmalar sonucu, ginseng ürününün kanser hastalarında, yorgunluğu azaltmaya yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.
  • Zihinsel İşlevi: Düşünme ve algılamayı güçlendirdiği düşünülmektedir. Cochrona Kütüphanesinde yayınlanan bir araştırma ile, bu düşünce ve iddiaların doğruluğunu incelediğini de belirtmekte fayda var.
  • Ereksiyon Tedavisi: Satışa çeşitli şekillerde hatta Ginseng tablet şeklinde de sunulan bitkinin, Kore’de 2002 yılında yapılan bir araştırma sonucunda, ginseng kullanan erkeklerin ` ında semptomlarında düzelme olduğu saptanmıştır.
  • Gribe Faydası: Fareler üzerinde yapılan bir deneyde ginsengin etkileri araştırılırken RSV tedavisi ve engellemesi arasında bağlantı olduğu görülmüştür.
  • Kan Şekerine Etkisi: Yapılan bazı araştırmalar ve elde edilen farklı çalışmalar, ginseng kullanımının kan şekerini azalttığı ve diyabet tedavisinde de çok yardımcı olduğu anlaşılmıştır.

Bu ve bunlar gibi birçok faydası olduğu belirtilen ginsengin, düzenli kullanılması durumunda faydalı sonuçlar doğuracağı ve birçok  hastalığa yakalanmadan vücuda direnç kazandıracağı düşünülmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*