Hosting İşleminde Önemli Noktalar

windows hosting

Hosting işlemi gerçekleştirirken bazı önemli noktalar  vardır. WordPress hosting gibi alanlarda bu önemli noktalar göz önüne alınması gerekir. Öncelikler hosting işlemi yaparken sitenin açılma hızına dikkat etmek gerekir. Geç açılan siteler çok fazla tercih edilmez. Ayrıca geç açılan siteler hitliğini kaybeder ve ziyaretçisi düşer.

Hosting yapılırken dikkat edilmesi gerekn bir diğer hususta sitenin kapladığı alandır. Sitenin çok fazla yer kaplamamasına özen gösterilmelidir. Sitede kullanılacak tasarım ve programlar özenle seçilmeli ve uygun boyutlar tercih edilmelidir. Sitenin boyutunun yüksek olması siteye olan giriş hızını düşürebilir. Hosting yaparken bunlar en önemli etkendir. Bunlara dikkat edilerek yapılan hosting işlemi sitenin daha güzel olmasını sağlayacaktır.

Hostingde Hızın Önemi

Hosting yaparken hız faktörünün önemi oldukça fazladır. Windows hostingin tercihinde en önemli faktör hızdır. Sayf Sayfaların aların sunucu ile olan bağlantı hızı ve yüklenme hızı çok yüksek olması gerekir. Aksi takdirde sitede kopukluklar ve aksamalar meydana gelir. Gezilen sitelerde gezerken sitenin ekrana gelmesinin yada gelmemesinin iki önemli faktörü vardır. Bunların ilki teknik olarak bilgisayarın parçalarının internet hızı için yeterli seviyede olamamasıdır. Diğer bir husus ise hosting aldığınız sunucuya alakalı bir durumdur.

Kullanmış olduğunuz hosting sunucu kalitenin altında düşük hızlı internet veya kalitenin üstünde hızlı internet sağlıyorsa internet sitenizin yüklenme hızı düşük olacaktır. Ayrıca yüklenme hızını sayfaların boyutu ve sayfalarda kullanılan proğramların etkilediğini belirtelim. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*