IData Nedir? Ne Amaçla Kurulmuştur?

Günümüzde pek çok insan gerek turistik amaçla olsun, gerekse iş gezisi, Almanya, İtalya gibi Avrupa ülkelerine gitmeyi istemektedir. Fakat bunun için ülkelerarası anlaşma gereği kişinin vize alması gereklidir. Bu gibi ülkelere vize vermekle görevli olan bazı kuruluşlar bulunurken, iData da bu kuruluşlardan biridir.

IData Nedir?

Türkiye’de Almanya ve İtalya gibi ülkelerin vize başvurusunu almak için yetkilendirilmiş olan kuruluş İData’dır. Bu gibi devletler ile çalışıp, daha çok diplomatik görevleri olan vize başvuru işlemleri ile alakalı sürece aracılık eden bir kuruluş olarak ifade edilmektedir. Vize başvuruları kapsamına Ankara ve İstanbul’daki ofisleri ile hizmet veren almanya vize randevu ile kendisine müracaat eden kişiler için Almanya’ya ile başvuru yapan kişi arasında köprü vazifesi üstlenmektedir.

Öte yandan yalnızca vize başvuruları değil, aynı zamanda almanya aile birleşimi vize başvuruları ile de ilgilenen iData, Türk vatandaşı olup Almanya’da yaşayan eşi, ailesi, çocukları ile birlikte yaşayabilmeleri için kişilere yardımcı olmaktadır.

Almanya’ya seyahat ve aile birleşimi gibi konularda daha ayrıntılı bir bilgiye ulaşabilmek için almanyakonsoloslugu.net adresini ziyaret edebilir, ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*