İmplat Uygulaması Sonrası Süreç

implant diş izmir

Gerekli iyileşme süresinden sonra diş implant Türkiye işlemini çevreleyen kemik tarafından başarılı bir şekilde alınıp alınmadığını belirlemek için test edilir. Bu onaylandıktan sonra, protez bir bileşen olan diş implantına bir vida ile bağlanır.

Bu bileşene “abutment” denir. Yerine diş veya “taç” tutmaya hizmet edecektir. Diş hekimi bu abutmentin kalıbını alır ve implant tacı özel olarak uyacak şekilde yapılır. İmplant tepesi ya yapıştırılır ya da dayanağa vida ile sabitlenir.

Bir Dental İmplantın Maliyeti Nedir? Sigorta Diş İmplantlarını Karşılar mı?

Tek bir diş implantının maliyeti bölgeye ve işlemi yapan kişiye bağlı olarak değişebilir. Tek bir diş implantı için ortalama bir maliyet tahmini birkaç bin liradır. Bu maliyet, bir İzmir implant yerleştirilmesi için ameliyatı, tüm bileşenleri ve implant tepesini içerir.

Sağlık sigortası tipik olarak dental implant yerleştirme ücretini ödememektedir. Bazı diş sigortaları implantın taç kısmı için ödeme yapabilir. Ne yazık ki, çoğu durumda, diş sigortası, eksik dişlerin değiştirilmesi için bir standart haline gelmesine rağmen, diş implantlarının seçmeli bir prosedür olduğunu düşünmektedir.

Diş protezleri, diş eksikliği için tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir, çünkü konservatif bir yaklaşım sunarlar ve yüzde 98’e yakın başarı oranları ile öngörülebilir sonuçlar sunarlar.

Diş İmplantı İle İlgili Potansiyel Riskler, Komplikasyonlar Ve Problemler Nelerdir?

Herhangi bir ameliyatla, hasta veya diş implantı başarısında her zaman bazı riskler ve potansiyel komplikasyonlar vardır. Bir hastanın ağız cerrahisine girecek ve sağlıklı bir şekilde iyileşebilecek kadar sağlıklı olmasını sağlamak için dikkatli planlama önemlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*