İnternet Haberciliğinin Avantajları

gündem

Gazete reklamcılığı en eski reklamcılık biçimlerinden biri olsa da, kanalben.com reklamcılığı ve haberciliği sektörün en yenisidir. Her ikisi de fiyat, erişim ve izlenebilirlik açısından artı ve eksilere sahiptir. Ancak, her iki alternatif de, ulaşmaya çalıştığınız bilgilere bağlı olarak, gündemi takip etmeniz açısından farklı yararlar barındırabilir.

İnternet Haberciliği Daha Küreseldir

İnternet reklamcılığındaki en büyük iki avantaj, küresel bir izleyici kitlesine ulaşma potansiyeli ve düşük maliyetidir. Bir gazetenin aksine, çevrimiçi reklam verdiğinizde, reklamınız yalnızca abonelere değil, daha geniş bir kitleye ulaşır, bu nedenle çok sayıda müşteriye ulaşma potansiyeliniz artar.

Ayrıca, İnternet reklamcılığı, daha geleneksel reklamcılık yöntemleriyle karşılaştırıldığında http://www.kanalben.com/kultur-sanat/ adresinde kültürel ve sanatsal yayınlar yapmak için de ucuzdur. Ayrıca sonuçları izlemek kolaydır, böylece hangi çevrimiçi satış noktalarının reklamlarınız için işlemediğini pratik bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Basılı Gazeteler Maliyetlidir

Bir gazetede reklam vermenin en büyük dezavantajı, basılı ortamlar yoluyla okuryazarlığın azalması, bu da reklamınıza daha az insanın maruz kalması anlamına gelmektedir. Azalan dolaşım, internette bilgiye ulaşan daha fazla insan ve hala sürmekte olan ekonomik durgunluk gibi faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklanmaktadır.

Birçok gazetenin artık basılı olarak üretilmediğini, online haber sitelerine geçişin yaygınlaştığını zaten şimdiye dek gözlemlemişsinizdir. Hal böyleyken, basılı gazete üretmek de satın almak da daha maliyetli olacaktır. Halbuki online haber servisimiz sayesinde ücretsiz bir şekilde gündemi takip edebilir ve en güncel bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*