Kaliteli Paletin Nitelikleri

Bir paleti mükemmel euro palet olarak nitelemek için 4 temel kriter vardır: Güç, dayanıklılık, ağırlık dağılımı ve işlevsellik. Tüm kategoriler, ticari kullanım için mükemmel bir fonksiyonel palet oluşturmak üzere iç içe geçmiştir.  Güç, bir paletin yük taşıma kapasitesidir; standart 120 x 100 4 yolluk palet 1 metrik ton destekleyebilir. Dayanıklılık, paletin taşıma titizliğine dayanma yeteneğidir.

Ağırlığın dağılımı, taşınan malların bütünlüğü için önemlidir. Gönderilen ürünün ağırlığına ve kapsadığı yüzey alanına bağlı olarak, paletin üst kısmı özelleştirme gerektirebilir. Düzensiz ağırlık dağılımına sahip paletler kırılmalara neden olabilecek zayıf basınç noktaları oluşturabilir.

İşlevsellik, paletin sevk edilen nesnelerle uyumluluğu ve nasıl sevk edildikleri anlamına gelir. 2 yollu, 4 yollu paletler veya blok paletler farklı giriş noktaları sağlar. Ayrıca paletler ormanlarda ve uluslararası ihracat için odun ürünlerinde zararlı böcek istilasının önlenmesi için ısıl işlem görmüştür.

Üretim Gereksinimlerine Dayalı Palet Özelleştirme

Ürününüz sevk edilmeden önce palet ömrünün ne olduğunu bildiğiniz zaman, bir plastik palet fiyat kıstasına göre değişecek şekilde özelleştirmek kolaydır. Palet, üretim sürecinizde makine veya ekipmanlara nasıl uyarlanabilir? Üretim alanlarında, depo alanlarında ve raf deposunda ne tür bir erişim kolaylığı ve manevra kabiliyeti gerekir?

Ürünleriniz bir dağıtım merkezine mi yoksa doğrudan müşterinize mi gönderilecek? Özelleştirme, paletin kullanımını nasıl iyileştirecek ve ürünlerinizin bütünlüğünü nasıl koruyacak? Verilen cevaplar, palet tedarikçisinin şirketinizin ihtiyaçlarına göre daha spesifik olarak formüle edilmesine yardımcı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*