Karşınıza Çıkabilecek En Bilindik TV Hataları

Altyazıyı açma ve kapatma kablo şirketinize göre değişir ama bu konuda bir sorun yaşıyorsanız Çekmeköy televizyon teknik servisi ile iletişime geçmekte yarar vardır. Uzaktan kumandaların, genellikle ayarları veya menü düğmesini kullanmanız gerekir. Bazı uzaktan kumandaların belirli bir CC düğmesi vardır. Özel talimatlar için sağlayıcınızın web sitesine bakın.

Kablo Veya Uydu Alıcısı Donmuş Olabilir

Kablo veya uydu alıcınız, özellikle de bir DVR ise, aslında oldukça basit bir bilgisayardır ve herhangi bir bilgisayar gibi çökebilir. Denenecek ilk şey, kapatmak, fişini çekmek, en az 15 saniye beklemek ve sonra tekrar açmaktır. Bu aslında alıcınızı “yeniden başlatır”. Çarpmaların önlenmesine yardımcı olmak için, genellikle aşırı ısınmanın neden olduğu alıcıdaki ısı deliklerini kapatmamaya dikkat edin.

TV Bulanık Görünüyor

Bu, yeni TV’lerde sık görülen bir durumdur – ve netlik kontrolünüzün aldığınız içerik için çok yüksek olduğu anlamına gelir. Aslında, bazı uzmanlar, görüntü kaynağı sorunlarını çözme eğilimi gösterdiğinden, Üsküdar televizyon servisi keskinliği sıfıra indirmeyi önerir.

TV, 4K Veya Diğer Yüksek Çözünürlükleri Düzgün Şekilde Göstermiyor

Burada iki problem mevcut. Her şeyden önce, yeni 4K TV’niz aşırı parlak ve renkli görünüyorsa ve bulanık ayrıntılara sahipse, mağaza muhtemelen Vivid moduna geçirir. Canlı mod mağaza içi gösterim içindir. Başka bir sorun, AV alıcınızın veya kaynakla TV’niz arasında kalan herhangi bir şeyin HDMI 2.0a olması gerektiğidir. Ya da TV’niz sadece 4K türlerini desteklemiyordur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*