Mavi Rus Kedilerini Ayırt Etme

Kafa şekline bakarak Mavi Rus kedisi hakkında ciddi bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Mavi Ruslar, genellikle kobra olarak tanımlanan karakteristik bir kama şeklindeki veya üçgen yüze sahiptir. Bunun aksine, tipik kediler daha yuvarlak, daha elma benzeri bir kafatasına sahip olma eğilimindedir. Bu, Mavi Rusları birbirinden ayırır.

Kürk, Burun Ve Pençelerin Rengini İnceleyin

Bir Mavi Rus’la ilgili en çarpıcı ve benzersiz şey, ona adını veren tüy rengidir. Görünüşe göre kürklerinin rengi gümüş, gri, mavi ise bu renkler bu türlerin geleneksel bir tanımıdır. Tüyleri yoğun, kalın, yumuşak ve çift katmanlı olmalıdır. Mavi Rus’ların burnu siyah olacaktır ve pençe yastıkları genellik leylak rengidir.

Kedinin Karakterini Düşünün

Mavi Rus’lar yabancıların yanında utangaç olma eğilimindedir, ancak sahiplerini tanıdıklarında sevgi gösterirler. Nazik ve eğlencelidirler, bu onları ilk kez kedi sahiplenenler için çok uygun kılar. Özel ilgi alanlarından biri, Mavi Rus’ların kedi ırkları arasında alışılmadık bir özellik olarak daha çok Alaska kurdu gibi köpek türleri ile oynamayı sevmeleridir. Alaska kurtlarını detaylı incelemek için www.hayvanevreni.com/alaska-kurdu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mavi Rus’lar, Siyam veya Havanese gibi oryantal bir görünüme ve sivri bir yüze sahip diğer ırkların bazılarının aksine, sessiz bir sese sahip olma ününe sahiptir. Bu ırklar son derece vokal ve cılız olabilir.

Bu kediler gözlemcilerdir ve etrafta olup bitene karışmadan aktif olarak izlemekten hoşlanıyorlar. Birçok kedi gibi, onlar da sessizliği severler ve ev süpürme gibi gürültülü faaliyetler yapılırken daha sessiz bir noktaya çekilmeyi tercih edeceklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*