Ogame Sayesinde Eleştirel Düşünme ve Baskı

o game

Unutmamalısınız ki ogame oyunları zordur. Oyuncular, dövüş oyunu türünün olası istisnasları dışında, neredeyse diğer oyun türlerinden daha fazla zorlanmaktadırlar. Üs oluşturmak, birimleri yükseltmek, rakibinizin neler yaptığını görmek için savaş taktiğinizi ilerletmek, kaynaklarınızı dengelemek ve arttırmak, genişletmek, taşımak, saldırıları ve savunmaları koordine etmek zorundasınız.  

Ve en önemlisi, size bütün bunları sınırlı kaynaklarla yapmanız sağlanıyor. Çoğu oyunda, zaman, dikkat ve düşmanın neyin peşinde olduğunu bilmek gibi gizli kaynakları elde etmek, yönetmek ve harcamak için 1, 2 veya daha fazla somut kaynak olacaktır.

Etkili Kararlar Alma

ogame ve kitlesi

Hızlı ve sınırlı bilgi ile etkili kararlar almaları için ogame oyna platformuoyuncularına bilerek baskı uygular. Bu,  sonuçta, eleştirel düşünme için bir eğitim alanıdır. Strateji  oyuncuları, kendileri ve rakipleri için mevcut seçenekler ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, düşman birimleri ve stratejileri için işlevler ve zor zamanlamalardan geçer.

Belirli oyun alanında kullanılan herhangi bir arazi özelliği, oyunun etkileri de dahil olmak üzere üzere tasarlanmıştır. Alan oyun durumu mümkün olduğunca verimli olarak kullanılmaktadır.

Oyun İçi Kaynakların Akıllıca Harcanması

Kazanmak için oyuncuların hem oyun içi kaynaklarını hem de gizli kaynaklarını akıllıca harcaması ve eksik veya potansiyel olarak yanlış kanıtlara dayanarak doğru, hızlı kararlar alması gerekir. Rakibinin ordusu nerede gizlenmektedir? Önemli yatırımları engellemek için üssünüzün / gücünüzün arkasına gizlice girdikleri alanlar var mı?

Rakibinin geliri sizinkine kıyasla nasıl birikiyor? Üretimleri nasıl? Hem oyun durumunuzu hem de rakibinizin durumunu göz önünde bulundurarak, ilerlemenin en iyi yolu nedir? Süper silah mı inşa ediyorlar? Tüm bu soruları göz önünde bulundurmak zorundasınızdır. Oyunda başarı, ancak tüm kıstaslar hesaba katıldığında gelecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*