Paranoid Bozuklukta Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Psikolog İstanbul

Çevresindeki kişilere karşı sürekli şüphe duyanlar, endişelenme ve kin tutma gibi belirtiler gösterenler ve her an tetikte olma hissiyatı yaşayanlarda paranoid bozukluk belirtilerinden bahsedilebilmektedir. Hiçbir sebep yokken zarar göreceğini düşünme, aldatılma ya da kullanılma düşüncesi, kişilerin sadakatini sorgulama ve güvensizlik de yine paranoid bozukluk rahatsızlığından muzdarip olan kişilerde gözlemlenen diğer belirtilerdendir. Bir kez başladığı ve ilerlediği zaman mutlaka uzman psikolojik danışmanlık tedavisi gerektiren paranoid bozukluk, zamanında tedaviye başlanmaması halinde hastaların hem sosyal hem de özel hayatlarında geri dönülmesi zor ciddi problemler yaratabilmektedir. 

Paranoid Bozuklukta Psikolojik Tedavinin Önemi 

Paranoid kişilik bozukluğuna sahip olan bireyler, çevrelerine karşı sürekli devam eden bir şüphe ve güvensizlik duygusu içerisindedir. Bu hastalığa yakalanan kişilerde eşlerinin kendilerini aldatacağı düşüncesi gibi düşünceler yaygın olarak gözlemlenmektedir. İkili ilişkilerde büyük problemlere neden olabilen paranoid kişilik bozukluğu, ilaç tedavisi ve uzman desteği alınması halinde ise tedavi edilebilen bir rahatsızlık olarak da bilinmektedir. 

Aile bireylerinden ya da iş arkadaşlarından sık sık şüphe duyan ve bir yerden sonra bunu takıntı haline getiren kişilerin mutlaka bu alanda tecrübeli bir psikolog İstanbul danışma merkezine başvurmaları gerekmektedir. Bunun içinse İstanbul ve çevresinde gerçekten iyi bir danışmanlık merkezinden hizmet almak isteyen kişilerin hiç düşünmeden Homopsychologicus adresine güvenebilecekleri dile getirilebilir.  

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*