Şarkı Sözü Yazarken İlham Faktörü

Bilinç akışı ve Manzara sözleri egzersizlerini kullanarak istediğiniz nitelikte bir şarkı sözünü yazmak için gerekli ilhamı bulabilirsiniz. Bilinç akışı egzersizi ile sadece aklınıza gelen her şeyi yazarsınız. Bu, hızla değişen birçok fikri yakalayacaktır, ancak gerçekten düşünce dünyasında kaybolduğunuzda aradığınız fikri bulmanıza yardımcı da olabilir.

Mevcut Şarkılara Bakmak

İlham almak için harika sözler olduğu bilinen şarkılara bir göz atın. Bir şarkıyı neyin iyi yaptığını, neyin kötü yaptığını düşünmeden çok şey öğrenebilirsiniz. Söz ettikleri şeyleri, onlar hakkında nasıl bahsettiklerini, hangi kafiyeli sözleri kullandıklarını ve şarkı sözlerinin ritmini inceleyebilirsiniz.

Müzik Türüne Karar Vermek

Hangi müzik türünü yazmak istediğinize dair kendi fikirlerinizi kullanın ve hangi şarkı türlerini beğendiğinizi ve beğenmediğinizi belirleyin. Ne tür müzik yazmak istediğiniz gerçekten size kalmış bir durumdur. Siz, her geçen gün büyüyen bir sanatçısınız ve bir sanatçı olarak, kendi yolunuzu kullanabilir ve çeşitli diğer sanatçılar ve onların çalışmaları hakkında kendi görüşlerinizi formüle edebilirsiniz.

Şiirlerden İlham Alın

Mevcut şiirlere bakın. İlham almak konusunda zorlanıyor ama Bana da Söyle gibi bir şarkı yazarken pratik yapmaya devam etmek istiyorsanız, mevcut şiirleri uyarlamayı deneyin. Daha eski şiirler harika fikirlere sahipler ama hepsi istediğiniz kadar modern görünmeyebilir. Bu güzel şarkı için https://www.sarkisozleri.org/sarkisozu/ziynet-sali-bana-da-soyle adresine gidebilirsiniz.

Meydan okuyun ve onları uyarlayın. Shakespeare’in sonelerinden bir rap şarkısı ortaya koyabilir misiniz? Bu tür bir meydan okuma, becerilerinizi geliştirecek ve size harika bir başlangıç ​​noktası verecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*