Sıfır Atık Sistemine Geçiş Ve Temiz Bir Gelecek

sıfır atık projesi

İnsanlar maalesef hayati öneme sahip bazı hususlara gereken önemi vermiyor, bazen çöp kovası yerini bile unutuyor..

Oysa doğamız o kadar güzel ve bize hizmet ediyor ki, görmemek ne mümkün? Ancak söz konusu insan ise maalesef her türlü boşlama ve umursamama ile karşılaşmak mümkün. Bir çocuk parkı bile yeri geldiğinde çöp biriktirme alanlarına dönüşebiliyor.

Her ne kadar yukarıda bahsettiğimiz gibi insanların hataları bazı olumsuz durumlara sebep olsa da bu konu basit bir şekilde üzerinden geçilecek kadar önemsiz değil. Çevre temizliği mikro çerçevede kişinin kendisini ilgilendiriyor gibi görünse de, çerçevenin tamamına baktığımızda ülkemizi hatta tüm dünyayı ilgilendiren küresel bir mesele.

Bu yüzden devletimiz, ilgili bakanlıkları ve belediyeleri ile projeler yapmakta, yeri geldiğinde kamu spotları ve eğitim kurumları ile bireylerde bilinç oluşumu sağlamaya çalışmakta. Özellikle son zamanlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı seviyesinde sıfır atık sistemine yönelik çalışmalar görmek çok sevindirici ve geleceğimiz adına ümit verici faaliyetler. Detaylı bilgi için https://www.mertoglu.com.tr/sifir-atik-projesi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bizler de birey olarak devletimizin bu adımlarına karşılık üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirmeli, kendi ailemizde özellikle çocuklarımıza bu konuları karakter olarak aşılamalıyız. Öyle ki yeri geldiğinde küçücük bir çöpü, çöp kovası yoksa cebinde taşıyacak kadar hassas bir nesil yetiştirmeliyiz ki geleceğimizi tertemiz olarak inşa edelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*