Sporda Şanlı Urfa

Memleketimizin her köşesi eşsiz ve değerlidir. Her bir il de ayrı ayrı geleneklerimizi yansıtan bir kare ile karşılaşmak mümkündür. Yeme-içme kültüründen, sanata bakış açısına; müziğinden tarihi mekanlarına kadar her bir köşesi ile Şanlıurfa bölge halkı tüm gelenek ve görenekleri yansıtır. 

Urfa çok eski bir yerleşim yeri olması ile eski yapısal unsurlarını, önemli tarihi mekanlarını barındıran ve bunlara sahip çıkarak korumuş olan bir yapıya da sahiptir. Tarihi yerlerine önem veren ve korumak için türlü etkinlik ve faaliyetlerde bulunan Urfa şehri, özel olarakta halkını korumak ve bilinç aşılamak adına da belirli dönemlerde farklı türde etkinlik ve halka yönelik faaliyetlerde bulunmaktadır.

Şanlı Urfa Belediyesi Sağlıklı Yaşamda Bir Adım

Spor ve yaşam birbirinden uzak tutulmaması gereken iki kavramdır. Sağlıklı ve dinç bireyler, atik ve canlı bir nesil istiyorsak sporu hayatımızın merkezine almamız gerekir. Şanlı Urfa Spor bakanlığı bu anlamda harekete geçerek her yıl düzenlemiş olduğu atletizm yarışmaları ile Urfa haberleri başlığında ilgiyi üzerinde toplamıştır. Haberleri incelemek için www.urfanews.com/category/son-dakika-haberler web adresine ziyaret edin.

Osmaniye il müdürlüğüne bağlı olarak 7 ocak stadında yapılmaya başlanan, her yıl tekrarlanan bu sene de 7-13 ekim tarihleri arasında faaliyet gösteren yarışmaya 6 farklı kategoride farklı metrelerde dereceye girebilmek için 185 sporcu katılım sağlamıştır. 

Amaç; özelliklere gençlere spor bilincini aşılamak, kamuoyu önünde ses getirecek bir projeye imza atarak sağlıklı bir nesil meydana getirmek olmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*