TECRÜBE VE TEKNOLOJİNİN BULUŞMA NOKTASI

Günümüzde teknoloji alanında yaşanan gelişmeler birçok sektörü etkilediği gibi elektrik enerjisi sektörünü de etkilemiştir. Alteksan Mühendislik olarak yaşanan gelişmeleri yeniliğe çevirerek topraklama alanında hizmetler vermeye başladık.

1991 yılından bu yana müşterilerimizin her ihtiyacına en kısa sürede ekonomik çözümler geliştirdik. Kesintisiz olarak sürdürdüğümüz hizmetlerimiz kapsamında piyasanın en iyi topraklama ölçümü çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Son teknolojik cihazlarla yaptığımız bu çalışmalar ile elektrik enerjisi sorunlarının önüne geçiyoruz. Uzman mühendislerimiz tarafından yapılan ölçümlere göre detaylı bir topraklama raporu çıkarılır. Bu rapora göre hangi tür işlemlerin yapılacağı ya da ne tür risklerle karşı karşıya kalınacağı önceden belirlenmektedir.

Enerji iletiminin kalbi olan trafolar kullanım amacına göre farklı türlere ayrılmaktadır. Hangi tür olduğu fark etmeksizin uzman personellerimiz tarafından trafo bakımı yapılmaktadır. Bu bakımlar aksatıldığı zaman arızalar yaşanır ve elektriksiz kalma gibi sorunlar meydana gelebilir. Üretilen elektrik enerjisinin herhangi bir kayıp yaşanmadan kullanıma sunulması amacı ile kompanzasyon bakımı da aksatılmamalıdır. Kompanzayon işlemlerine evlerde ihtiyaç duyulmaz. Çünkü şebekeden çekilen enerji tüketimine sınırlama getirilmiştir. Buna bağlı olarak harcanan elektrik seviyesi büyük fabrika ve işyerlerine göre daha azdır.

Tecrübesi ile teknolojik gelişmeleri harmanlayan firmamız, yıldırımın etkisinden elektrik enerjisinin korunması için paratoner hizmeti sunmaktadır. Sunduğumuz bu cihazlar iyon yayarak yıldırımı üzerine çeker ve dairesel bir koruma alanı yaratırlar.