Uzun Ömürlü Isıl Sistemler

solar ısıtıcı

Isıl sistemler günümüzde güneşin sınırsız bir kaynak olması nedeni ile bu kaynağı en iyi şekilde değerlendirmek fikri üzerine tasarlanan sistemlerdir. Düşük maliyetli, amortisman süresi kısa ve uzun yıllar boyunca su ısıtma için ek para harcamadan, sadece güneşin ve alternatif olarak elektriğin enerjisi kullanılarak çalışan bu sistemler 7/24 sıcak su temin ediyor. Solar güneş enerji sistemleri  yılın 3 mevsiminde sadece güneşten aldığı ısıyı emiyorlar ve ısı eşanjörleri vasıtasıyla sıcak suyu depoluyorlar..

Isıl Sistemlerin Avantajları

Güneş enerji sistemi büyük avantajlara sahiptir,  sadece kurulum maliyeti vardır. Yıllar boyunca sorunsuz kullanılabilirler, önemli parçaları sağlam paslanmaz çelikten imal edilen bu sistemleri kullanarak en az 20 yıl boyunca bedava sıcak su temin edilebilir. Bu sistemlerin pratik olması, küçük boyutta olmaları hafif ve güneşi gören her ortama konabilmelerinden geliyor. İç kısma yerleştirilen rezistans ise ayarlanan sıcaklığa kadar suyun ısınmasını garantiler. Wwww.gsolar.com.tr/dunyada-hizla-artan-solar-enerji-sistemleri adresinde bu sistemleri inceleyebilirsiniz.

Şebeke Su Basıncına Uyumlu Çalışma

Şehir şebeke su basıncı ile uyumlu çalışan güneş enerji sistemi ile sıcak su elde etmek için alternatif enerji kaynaklarına gerek kalmıyor. Sisteme bağlanan soğuk su borusundan giren su sistemi dolaşırken güneşin ısısı ile ısınıyor ve sıcak su çıkış borusundan sıcak su elde ediliyor. Bu sistemlerde mekanik aksam olmaması, bozulabilir parça sorununu ortadan kaldırıyor. Solar güneş enerji sistemleri bu tür ısıl sistemlerdir ve su ısıtma maliyetlerini sıfıra indirirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*